Ga naar de hoofdinhoud
17-25 October 2026

Touch On Connection

Een benadering van fysiek interactieve objecten.

Gepresenteerd door Plura Studio

Log in om dit programmaonderdeel aan een favorietenlijst toe te voegen.

Login

Toegang

Gratis

Type evenement

Expositie

Toegankelijkheid

Tastbaar
Toiletten

Openingstijden

11:00
-
18:00
11:00
-
18:00
11:00
-
18:00
11:00
-
18:00
11:00
-
18:00
11:00
-
18:00
11:00
-
18:00
11:00
-
18:00
11:00
-
18:00
How to T.O.C.
How to T.O.C.
Plura Studio
Via een van de achteringangen van Nul Zes heropenen we onze experimentele ruimte voor iedereen die waarde hecht aan een goede interactie met objecten die zijn ontworpen om aangeraakt te worden.

Een textielsynthesizer?!

We presenteren voor het eerst onze benadering van geluid in een immersieve installatie die uitnodigt tot interactie met de basisprincipes van elektronische muziek. Gedurende de week kun je de mogelijke wisselwerking tussen licht en geluid ervaren via objecten die zijn ontworpen voor fysiek contact met textiel, stalen frames en elektronische hardware.

Wat is TOC?

Touch Of Connection (T.O.C.) is een ontwerpproject dat onderzoekt hoe objecten betekenisvolle relaties kunnen creëren via de tastzin. Door te werken met texturen en vertrouwde, intuïtieve gebaren, wordt interactie een centraal en waardevol onderdeel van elk object.

T.O.C. gaat uit van de gedachte dat aanraking nooit op zichzelf staat: ze maakt van nature verbinding met andere zintuigen, herinneringen en emoties. Het project onderzoekt voortdurend hoe fysieke interactie invloed kan uitoefenen op gedrag, waarneming en de emotionele band die we met alledaagse voorwerpen hebben.

Ontworpen om aangeraakt te worden

Van handgebogen ronde stalen buizen en textiel voor de langdurige zorg tot zorgvuldig ontwikkelde elektronica: de objecten draaien om het creëren van speelse momenten die uitnodigen tot reflectie op onze dagelijkse omgang met alledaagse materiële voorwerpen.

De stukken zijn ontworpen om mee samen te leven. Door dagelijks gebruik willen ze een hernieuwd gevoel van zorg voor de materiële wereld stimuleren en de aandacht vestigen op de texturen en oppervlakken om ons heen.

Door ons tastgevoel te trainen, herstellen we de verbinding met waarneming via de huid; zo worden we herinnerd aan het belang van fysiek contact als manier om te vertragen, te observeren en bewustere relaties met objecten aan te gaan.

Klaar voor je bezoek?

Kom naar Dutch Design Week en maak dit project onderdeel van je bezoek.

Koop tickets
Colors & Textils
Colors & Textils
Plura Studio
People arounf T.O.C.
People arounf T.O.C.
Plura Studio
T.O.C. frame
T.O.C. frame
Plura Studio

over Plura Studio

Direct boven deze tentoonstelling bevindt zich onze studio, waar we objecten en manieren van interactie ontwikkelen die inspelen op de problemen die de snelle consumptiemaatschappij van vandaag de dag met zich meebrengt. We ontwerpen dingen die deel gaan uitmaken van het dagelijks leven, objecten waarvan het herhaalde gebruik een gevoel van vertrouwdheid en verbondenheid kan creëren. Door middel van deze dagelijkse interacties willen we mensen herinneren aan de waarde van de materiële wereld om

Colofon

Founder and core-Designer of Plura Studio Francisco Fialho
Textile Developer Ana Maria Costa

Partners

Gesponsord door Touch On Connection