Ascension [ Mind & Matter ]
Without the high flight of the mind, we are nowhere
Gepresenteerd door Victor SonnaDit project is nu gearchiveerd en was onderdeel van DDW20
Healing
Victor Sonna
Ik eet de natuur om te leven en om te leven, de natuur eet mij in ruil daarvoor op. Noch de natuur, noch ikzelf gaan echt dood. Er is alleen een samenvoeging, een wederzijdse transformatie.
De natuur speelt een onschatbare rol in alledaagse producten.
Producten verlaten de natuur als grondstof en komen terecht bij de mens, die deel uitmaakt van de natuur. De mens, die ook bezig is met het artificiële, wordt uitgedaagd om het natuurlijke tegenwoordig natuurlijk te laten zijn.
creaties zijn methodes om
over Victor Sonna
Ik ben geroerd door wat er tussen de dingen gebeurt. Soms ontstaat daar een spanning. Een voorbeeld hiervan is dat tussen mijn moeder en mij, de gescheurde slippers een kans kregen om een andere identiteit te krijgen. Een ander voorbeeld van deze spanning is dat ik mezelf steeds opnieuw moet uitvinden tussen Kameroen en Nederland. Deze spanning heeft geen vaste vorm, geen vaste naam of definitie. Maar het is er wel degelijk. Het heeft niets te maken met het bovennatuurlijke, met magie of met intuïtie. Integendeel, het is vooral voelbaar in het hier en nu. Deze spanning vormt de basis van mijn werk.
Als kind droeg ik gescheurde pantoffels. Ik durfde mijn moeder de gaten in de pantoffels niet te laten zien, want er was geen geld voor nieuwe. Ik bleef ze dragen. Elke avond trok ik mijn gescheurde slippers uit en maakte er andere dingen van, bijvoorbeeld een boot, een auto of een eiland. Ik verzon nieuwe contexten voor deze gescheurde slippers, waarbij ze een nieuwe identiteit kregen. De grens tussen beeld en werkelijkheid werd vervaagd.
Vergelijkbaren projecten
Onomatopee Projects
[UN]SOCIAL DESIGN MUSEUM
Kazerne – Home of Design
New Melancholy – Van Abbemuseum x Lidewij Edelkoort x Kazerne
Aleksandr Delev
After Plasticity
Oost-C
Oost-C presents: Living Space
Maike Jansen
Weaving Wearing
Theresa Schuker
MEDIATING BODIES
Jelle Mastenbroek
Cabinet Show Off
C-Hub / STUDIO LIM
FIBREWOOD OBJECTS-TIME LAPSE
Atelier Jun
'BAE-CHAE' Light Series
Dia Munoz
Noetic