Ga naar de hoofdinhoud
17-25 October 2026

Dutch Skies

Het eeuwenoude ambacht van faience, het beschilderen van tegels, wordt door LabAIR onderzocht met een actuele grondstof; fijnstof uit de lucht.

Gepresenteerd door LabAIR

Dit project is nu gearchiveerd en was onderdeel van DDW22

Dit project is onderdeel van:
Re:sourcing clay
→
Smogware tiles
Smogware tiles
Lab AIR
Met een verbeelding van Hollandse luchten wordt luchtkwaliteit onder de aandacht gebracht. De ontwerpers hebben eerder met hetzelfde doel een porseleinen servies ontwikkeld geglazuurd met fijnstof uit verschillende wereldsteden.

Traditie in nieuw daglicht

Tijdens de design-residence is gekozen voor de meest traditionele tegel, het Makkumer witje, als vertrekpunt. Deze tegel van 13 x 13 cm wordt door Koninklijke Tichelaar al 450 jaar gemaakt met lokale klei uit eigen kleirijperij. Over een wit glazuur van tinoxide zetten meesterschilders hun bekende blauwe taferelen, gemaakt met kobaltoxide. Tijdens de residence wordt onderzoek gedaan naar alternatieve grondstoffen, en hoe geschilderd kan worden met hedendaagse luchtvervuiling.
pollution particulates
pollution particulates
Lab AIR

Door

LabAIR

Gepresenteerd door

Royal Tichelaar Makkum
[email protected]
0031619046199
Bezoek website
Download perskit

Colofon

co-founder, designer Annemarie Piscaer
co-founder, designer Iris de Kievith

Partners

Gesponsord door Dutch Skies
Gesponsord door Dutch Skies