Ga naar de hoofdinhoud
17-25 October 2026

The Art of Living Together

Opvallende wandkleden met een verhaal

Gepresenteerd door Tjitske Storm Design

Dit project is nu gearchiveerd en was onderdeel van DDW22

Type evenement

Expositie

'Sunbirds & Tropical Flowers 2.0'
'Sunbirds & Tropical Flowers 2.0'
Tjitske Storm Design
Textiel- en print designer Tjitske Storm presenteert haar eerste signature collectie ‘The Art of Living Together’, geïnspireerd op het natuurlijke verschijnsel symbiose. ‘Eén van de vier designs, een kleurrijk geweven wandkleed, wordt gepresenteerd bij Kazerne.

Van digitaal design tot tactiel wandkleed

Tjitske heeft een specifieke symbiotische relatie visueel vertaald naar het ontwerp 'Sunbirds & Tropical Flowers 2.0'. Meer dan 100 digitale beelden en foto’s zijn gecombineerd en bewerkt tot een uitbundige compositie van bloemen, planten en vogels, groeiend en bloeiend in perfecte harmonie. De interactie tussen verschillende soorten wordt benadrukt door de wisselwerking van het geometrische en het organische, het abstracte en het gedetailleerde, en het digitale en het tactiele. Tegengestelde werelden die in elkaar opgaan, samenwerken en elkaar versterken. Tjitske heeft voor dit wandkleed samengewerkt met EE Exclusives, dat het ontwerp zorgvuldig en gedetailleerd heeft vertaald naar een geweven jacquard. Drie andere wandkleden van ‘The Art of Living Together’ collectie worden gepresenteerd bij Isola Design Gallery, locatie Pennings Foundation.

Wat is symbiose?

'Symbiose' is één van de krachtigste voorbeelden van evolutie waarbij dieren, planten, schimmels en organismen samenwerken om te overleven, door elkaar te ondersteunen en bij te dragen aan elkaars bescherming. Deze hechte relatie tussen soorten heeft vaak een lange geschiedenis van wederzijdse co-evolutie. 'Mutualisme' is de samenwerking waar beide soorten profiteren en waarin geen van beide kan overleven zonder de ander. 'Commensalisme' is de relatie waar de ene soort profiteert, terwijl de tweede soort er geen last van ondervindt.

'Sunbirds & Tropical Flowers 2.0'

Tropische bloemen zijn kleurrijk en hebben lange buisvormige kelken vol met zoete nectar. De vorm van de kelk is aangepast aan de snavel van de lokale honingzuiger (sunbird), zodat de bloem exclusief beschikbaar is voor deze vogels. Honingzuigers eten insecten die op de bloemen afkomen, en dit voorkomt dat de bloem wordt opgegeten: mutualisme.

over Tjitske Storm Design

Tjitske Storm ontwerpt prints, patronen en textiel, voornamelijk voor interieur toepassingen en gerelateerde producten. Haar expressieve stijl reflecteert een dynamische synergie van tegenpolen, zichtbaar in gedetailleerde fotografische composities en abstracte illustraties, en de implementatie van digitale technieken en tactiele ambachten. Door het verkennen en afwisselen van tegenstellingen wil ze zowel de eenheid als de diversiteit van het leven benadrukken.

Colofon

jacquard weaving EE Exclusives
Professionaliserings- en netwerkprogramma van Beroepsorganisatie Nederlandse Ontwerpers (BNO), Dutch Design Foundation (DDF) en Stichting Stokroos. Driving Dutch Design
Fonds Stichting Stokroos
Visuele Auteursrechten Nederland Pictoright Steunfonds

Partners

Gesponsord door The Art of Living Together
Gesponsord door The Art of Living Together
Gesponsord door The Art of Living Together
Gesponsord door The Art of Living Together