Ga naar de hoofdinhoud
23-31 October 2027

Dit project is nu gearchiveerd en was onderdeel van DDW23

Dit project is onderdeel van:
Interwoven: LUCA meets LUCA
→
Biloba chair
Biloba chair
Yanni Timmerman
‘Biloba’ exploreert de fascinerende wereld van het dubbele. Binnen de complexe dimensie van dualiteit, waarin contrasten zich verbinden en objecten elkaar lijken te weerspiegelen, richt ik me op de uniciteit van imperfectie en de illusie van het identieke.

Design Onderzoek

Het onderzoek evolueert tot een rijkelijk beeldenarchief, waarin op intuïtieve wijze begrippen zoals de Doppelgänger, Janus, het alter ego, metamorfose,... worden geanalyseerd en geherinterpreteerd. Geleidelijk ontspint zich een grafisch universum dat het thema van dualiteit opnieuw ontleedt. Experimenten met diverse materialen en texturen trachten vervolgens deze inzichten en gedachten tastbaar te maken. In de hoop een diepere waarheid te ontdekken en de toeschouwer gaandeweg te inspireren.

De Stoel

Het eindresultaat onthult een intrigerende Siamese tweeling; twee schijnbaar identieke delen, die op ongemakkelijke wijze aan elkaar verbonden zijn. Volledig onverschillig en onbruikbaar in hun oorspronkelijk bestaan. Echter, pas wanneer ze van elkaar gescheiden worden, verschijnt hun ware aard. Dan manifesteren zich twee unieke delen, die zich harmonieus verzoenen. Waarbij ze elkaar perfect balanceren en samen een geheel creëren.
Yanni Timmerman
Yanni Timmerman
Yanni Timmerman
Yanni Timmerman

Door

Yanni Timmerman

Gepresenteerd door

LUCA School of Arts
[email protected]
+32486785519
Bezoek website
Download perskit