Ga naar de hoofdinhoud
23-31 October 2027

Gender is an imitation for which there is no original

Lee Kern creëert een genderfluïde visuele kosmos die normatieve opvattingen over gender tart.

Gepresenteerd door Lee Kern

Dit project is nu gearchiveerd en was onderdeel van DDW23

Dit project is onderdeel van:
U don’t Know
→
photographer: Lucia Blumenberg, concept: Lee Kern
Gender is an imitation for which there is no original is een creatieve deconstructie van normatieve en binaire opvattingen over gender. Queer contra-ontwerpen nemen de plaats in van stereotype genderrollen. Met een boeiende fotoserie biedt het project een nieuw paspoort dat genderfluïditeit omarmt.

Over Gender

"There is no original or primary gender a drag imitates, but gender is a kind of imitation for which there is no original." -Judith Butler Gender is een ingewikkelde en vaak onderdrukkende constructie. Kijk maar eens op internet en je zult ellenlange instructies vinden over hoe je mannelijkheid of vrouwelijkheid moet reproduceren. Gender is geen neutraal gegeven; het is een categorisering die we maken van mensen en hun lichamen. Deze categorisering gaat gepaard met verwachtingen over uiterlijk, karakter, levenswijze en seksualiteit. Mensen worden vanaf hun geboorte gevormd binnen een bepaald gendersysteem. Tegelijkertijd tarten de variabiliteit van lichamen en de diversiteit van het menselijk bestaan simplistische binaire logica's.

De Kunst van Subversie

“Gender is an imitation for which there is no original” is een onderzoek naar binaire genderconstructies vanuit een niet-binaire invalshoek. In de queer traditie van Judith Butler heeft Lee Kern zich normatieve richtlijnen over gender opnieuw toegeëigend en actief verkeerd geïnterpreteerd. Stereotiepe instructies van internetfora worden metamorfoses van het bekende in hun picturale vertaling. Parodie en misverstanden dienen als middel om sociale normen en gendernormen te deconstrueren. Lee Kern creëert queer tegenontwerpen die nieuwe inzichten bieden in het lichaam, zelfverzorging en zelfexpressie. Het project bestaat uit een fotoserie die genderstereotypen ondermijnt door middel van ongewone overdrijvingen. Het omvat ook een boek met verzamelde beelden en een speculatieve identiteitskaart die opnieuw verbeeldt hoe genderfluïditeit kan worden vertegenwoordigd in een institutionele context.
DES-ID
DES-ID
Lee Kern
"If you truly enjoy something, immerse yourself"
"If you truly enjoy something, immerse yourself"
Lee Kern
"Sway your hips"
"Sway your hips"
Lee Kern
"Make your smile pop with minimal, chic jewelry"
"Make your smile pop with minimal, chic jewelry"
Lee Kern

Door

Lee Kern

Gepresenteerd door

UdK Berlin Design Graduates
[email protected]
+4915140327304
Download perskit

over Lee Kern

Gender is an imitation for which there is no original is een creatieve deconstructie van normatieve en binaire opvattingen over gender. Queer contra-ontwerpen nemen de plaats in van stereotype genderrollen. Met een boeiende fotoserie biedt het project een nieuw paspoort dat genderfluïditeit omarmt.