Ga naar de hoofdinhoud
23-31 October 2027

Icons Re/Outfitted

The Visionary Lab bundelt krachten met Vitra en Levi’s®: ontwerpers upcyclen iconische stoelen met afgedankt denim.

Gepresenteerd door The Visionary Lab, Vitra & Levi’s®

Dit project is nu gearchiveerd en was onderdeel van DDW23

Eames Shell Chair DSW by Norman Monsanto
Eames Shell Chair DSW by Norman Monsanto
Rob van der Vet
In een tijd waarin bergen textielafval steeds groter worden, gaan we op zoek naar innovatieve oplossingen om afgedankt denim opnieuw te gebruiken. 'Icons Re/Outfitted' is een exploratieve reis waarbij iconische stoelen van Vitra (zoals Eames, Panton en Nelson) nieuw leven krijgen met upcycled denim.

Icon meets Icon

Geïnitieerd door The Visionary Lab, beweegt dit project zich op het snijpunt van 'fashion' en 'furniture', waarbij iconische designstoelen samensmelten met al even iconisch denim, door getalenteerde ontwerpers die de stoelen als hun muze zien. Nkwo Onwuka, Hannah Brabon, Kelly Konings, Tim Dekkers, Sophie Cagniart, Norman Monsanto, Barbara Polderman en Sarmite Polakova werden uitgenodigd om designstoelen van Vitra opnieuw vorm te geven met gedurfde nieuwe looks gemaakt van afgedankt denim. Het resultaat is een betoverende serie kunstzinnige stoelen die een breed scala aan innovatieve technieken en eeuwenoude ambachten laten zien.

A Fashion Eye on Furniture

Zo heeft ondermeer Tim Dekkers op ingenieuze wijze de iconische Coconut Chair van George Nelson getransformeerd met decoraties van vilt, gemaakt van afgedankt denim vervaardigd door 'social factory' I-Did. Op een vergelijkbare meesterlijke manier heeft de Nigeriaanse ontwerper Nkwo Onwuka de karakteristieke Amoebe stoel van Verner Panton opnieuw vormgegeven, waarbij ze een moderne benadering van upcycling combineert met de rijke traditie van Afrikaans vakmanschap. Bovendien heeft Sophie Cagniart nieuw leven geblazen in de LCW Lounge Chair van Charles & Ray Eames met vintage Levi's® 501®-jeans, als eerbetoon aan het 150-jarig jubileum van deze iconische denim. Door gebruik te maken van traditionele Japanse borduurtechnieken heeft Cagniart zowel het denim als de stoel een nieuwe look gegeven, terwijl ze een frisse tactiele ervaring en hernieuwde modieuze aantrekkingskracht toegevoegd.

The Art of Change

De upgecyclede en getransformeerde stoelen overstijgen functionaliteit en verweven verhalen van erfgoed, innovatie en duurzaamheid. Ze moedigen niet alleen reflectie aan, maar inspireren ook tot verandering, aangezien elk uniek stuk een universele boodschap vertelt: 'waste isn't waste until you waste it'. Uiteindelijk vormt 'Icons Re/Outfitted' een kunstzinnige ode aan vakmanschap en het welzijn van onze planeet, waarbij de mogelijkheden van afgedankt denim voor zowel de mode- als de interieurindustrie worden geïllustreerd.

Gepresenteerd door

The Visionary Lab, Vitra & Levi’s®
[email protected]
0624846920
Bezoek website
Download perskit

over The Visionary Lab, Vitra & Levi’s®

The Visionary Lab is een award-winning studio met expertise in het co-creëren van oplossingen voor een duurzame planeet, via circulaire mode, design en storytelling. Wij transformeren (textiel)afval tot innovatieve, attractieve producten en werken met enthousiasme samen met bedrijven, overheidsinstellingen, NGO's en onderzoekslaboratoria die onze visie op een circulaire samenleving delen.

Colofon

Creative Director Nicolette Goldsmann
Creative Director Paulijn van der Pot
Art Director Marcel van Doorn
Marketing & PR manager Vitra Nederland Muriël de Lange
Designer Nkwo Onwuka
Designer Tim Dekkers
Designer Hannah Brabon
Designer Barbara Polderman
Designer Sophie Cagniart
Designer Kelly Konings
Designer Sarmite Polakova
Designer Norman Monsanto
Photographer Wendelien Daan

Partners

Gesponsord door Icons Re/Outfitted
Gesponsord door Icons Re/Outfitted
Gesponsord door Icons Re/Outfitted