Archives at Risk: Seeking Shelter
Met de campagne ‘Archives at Risk: Seeking Shelter’ vraagt Netwerk Archieven Design en Digitale Cultuur (NADD) aandacht voor het ontwerp archief.
Gepresenteerd door Nieuwe InstituutDit project is nu gearchiveerd en was onderdeel van DDW24
Video still Christophe Coppens
Luc Schraauwers
Nederlands design en digitale cultuur zijn wereldwijd beroemd, maar de archieven van ontwerpers krijgen weinig aandacht. Toch bevatten ze essentiële kennis over materialen, technieken en het ontstaansproces. Het is belangrijk dat deze waardevolle informatie bewaard blijft voor de toekomst.
over Nieuwe Instituut
Nieuwe Instituut houdt zich bezig met de grote ontwikkelingen in de maatschappij, zoals de krapte op de woningmarkt, klimaatverandering, de opkomst van kunstmatige intelligentie en ruimtelijke ordening. Ontwerpers, waaronder architecten en digitale makers, leveren aan die ontwikkelingen een belangrijke bijdrage. Nieuwe Instituut toont het werk van ontwerpers, brengt mensen met elkaar in contact, verzamelt, ontwikkelt en deelt kennis.
Colofon
Conservator / Curator
Annemartine van Kesteren
Programmamanager Netwerk Archieven Design en Digitale Cultuur
Eline de Graaf
Videograaf
Luc Schraauwers
Grafisch ontwerpers / Graphic designers
Meeusontwerpt
Producent / Producer
Georgia Stellin
Ontwerpers en makers
Hella Jongerius, Debra Solomon, Christophe Coppens, Hans Appenzeller, Doors of Perception, Carlien Macnack, Wispfire
Vergelijkbaren projecten
Eindhoven municipality
Re-bubble
Provincie Noord-Brabant
Brabant Ontmoet: Ruimdenkers gezocht
Architectuurlessen
Buitengewoon Bijzondere Burcht
ArtCoDe, Fontys Academy of the Arts
The Invisible Hand
Sweco
What if Lab: the giving city
Wasven
Groen in alles wat we doen
Marion Aeby
Rayonne
Maison de la Trap
The Living Room
studio mo man tai
CLOUD CUCKOO LAND
Vivien Roussel
BioHybrid Device – Grown Technology