Een verzameling creatieve mensen
studio samayam - Bij het traditionele Ikkat-handweven voert de schietspoel het inslaggaren over de ketting, waarbij afzonderlijke draden langzaam tot stof worden verweven. De schietspoel-lamp van studio samayam belichaamt het verhaal van het weversdorp in Bhoodan Pochampally – een plaats die is ontstaan uit de Land Gift (Bhoodan)-beweging van 1951 in het postkoloniale India. De installatie ‘the story of privilege’ vertelt deze buitengewone geschiedenis van land, arbeid en gedeelde hoop aan de hand van het alledaagse en onmisbare gereedschap van het handweefgetouw: de schietspoel.
House of Thinai, een meubelatelier en -winkel gevestigd in Chennai, India, presenteert ‘The Lambadi Lounge Collection’, ‘Trustfall’ en ‘Timber Tight’. De Lambadi Lounge Collection vertaalt het verfijnde handwerk van de Lambadi-gemeenschap naar modern meubeldesign. Trustfall overbrugt de kloof tussen de galerietentoonstelling en het dagelijks leven door het levendige, handgeweven Jamukkalam te vertalen naar een object met een dubbele functie. Timber Tight verwerkt de lokale wijsheid van de Zuid-Aziatische ligbedden in hedendaags meubeldesign.
https://www.instagram.com/houseofthinai.in
Fifth Origins - ‘What We Carry Forward’ onderzoekt hoe traditionele ambachtelijke kennis een plaats kan vinden in het hedendaagse leven zonder haar wortels te verliezen. Van de Himalaya tot Kutch en Bengalen werkt Fifth Origins met handgeweven wol, Kala-katoen, Ajrakh, Rabari-borduurwerk en Kantha om stukken te creëren die gevormd worden door plaats, herinnering en materiaal.
Surmeyi - Erbij horen en het vertellen van verhalen staan centraal in alles wat we bij Surmeyi creëren. Als sieraden- en accessoiremerk maken we objecten die ons gevoel van verbondenheid oproepen, geïnspireerd door onze eigen verhalen, die van de mensen om ons heen, de plekken die ons vormen en de culturele herinneringen die we met ons meedragen.
Ping Chen - ‘Thing in Itself’ onderzoekt hoe kleding herinneringen, identiteit en zorg kan belichamen. Het project, geworteld in herinneringen aan mijn overgrootvader, heroverweegt mannelijkheid aan de hand van alledaagse gebaren van zorg – dragen, omhelzen en huishoudelijk werk. Door middel van kleermakerskunst en textielprocessen wordt kleding een materieel archief waarin persoonlijke herinneringen en culturele verhalen voortdurend opnieuw worden geconstrueerd.
Cottage Disco - ‘River Finds a Way’ is een collectie kledingstukken die is vervaardigd met behulp van resist-verftechnieken. Elk textielstuk is een verkenning van veerkracht en draagt de herinnering in zich aan het maakproces en aan de ambachtslieden wier handen de traditie met onverzettelijke vastberadenheid voortzetten.
Ritika Kedia - Eeuwenlang hebben de schilders van Shekhawati de verhalen verteld van rijke haveli-eigenaren, maar zelden die van henzelf. ‘The Artist Madhouse, Mandawa’ is een serie van drie handgeschilderde tafels, vervaardigd in samenwerking met de kunstenaars Ashok, Suresh en Sonia in Rajasthan, die traditionele motieven, primaire kleuren en natuurlijke steenpigmenten gebruiken om hun persoonlijke nieuwsgierigheden weer te geven.
Studio Nuna – ‘Sitting with it’ is een assemblage bestaande uit een gevonden voorwerp en een composiet van bagasse, geënsceneerd als een weerspiegeling en verkenning van de geschiedenis van de Zuid-Afrikaanse Indiase gemeenschap. Het project erkent dat de gemeenschap zich verder heeft ontwikkeld dan de suikerrietplantages en haar weg heeft gevonden naar alledaagse voorwerpen.