Ga naar de hoofdinhoud
17-25 October 2026

Indo Mural

Ontdek het verhaal van de Indische cultuur met deze kleurrijke muurschildering.

Gepresenteerd door Gigi van Grevenbroek

Dit project is nu gearchiveerd en was onderdeel van DDW22

Spekkoek
Spekkoek
Wist jij dat 10 procent van de Nederlandse bevolking Indische roots heeft? Jazeker, dat is veel! Gigi van Grevenbroek is derde generatie Indo en verwerkt haar eigen familiegeschiedenis en de algemene geschiedenis van de Indo's in haar illustraties. Waarna ze het project 'Indo Mural' is gestart.

Indische verhalen

Na het inlezen van haar familiegeschiedenis, de algemene geschiedenis, een project voor de expositie Revolusi in het Rijksmuseum en verschillende interviews zocht Gigi andere ondernemers op die hun Indische roots op verschillende manieren verwerken in hun producten. Tot nu toe heeft ze 8 mensen mogen interviewen. Uit deze gesprekken heeft ze tot nu toe de nieuwe verhalen, inspiratie en bevindingen gebundeld tot één kleurrijke illustratie. Deze 9 ondernemers zijn: Amber Shania van Bags & Batik Fotograaf Armando Ello Lola van Ruler van TOKO LO Joyce Radesey van Indisch Atelier Eindhoven Festival Kumpuland Jolanda van der Heijden van de Indische Huiskamers Marlyn van Gool van Gado Gado Filmproducties Schrijfster Lara Nuberg

Muurschildering

Omdat illustraties vaak klein worden weergegeven heeft Gigi voor haar project haar beeld op een grote muur geschilderd. Deze muur van 2,5 bij 3 meter is te zien op Sectie-C.

Rondleidingen

Gigi heeft 6 rondleidingen georganiseerd waarbij ze de mensen meeneemt langs de muurschildering, een aantal highlights uitlicht van het project en waarin ruimte is voor vragen. Per dag zijn er twee rondleidingen. Dagen: - Vrijdag 28 oktober 12H00 en 15H00 - Zaterdag 29 oktober 12H00 en 15H00 - Zondag 30 oktober 12H00 en 15H00. Je kan je opgeven via Eventbrite, dit is gratis: https://www.eventbrite.nl/organizations/events 
Indo snack table
Indo snack table

over Gigi van Grevenbroek

Gigi van Grevenbroek is een illustrator. Ze werkt in opdracht en runt haar webshop. Ze maakt muurschilderingen, raamtekeningen en digitaal werk (van redactioneel tot social media campagnes). Ze heeft gewerkt met klanten zoals Rijksmuseum, Wereld Natuur Fonds en Mysteryland. Gigi's werk is kleurrijk en toegankelijk voor een brede doelgroep. Achter elk beeld vind je een verhaal dat je bewust maakt over maatschappelijk onderwerp. Ze wordt geïnspireerd door haar Indische roots en gelijke rechten.

Uitgelicht in