WRAP IT is een muurschildering, ontworpen en uitgevoerd door beeldend kunstenaar Marije Vermeulen, waarin de nieuwe collab met APTUM is verweven. Ontstaan vanuit de aanwezige vormen en verhoudingen in de monumentale entree van de Peelcentrale. Een woon-en werkpand van waaruit APTUM licht geeft.
MARIJE VERMEULEN
Marije Vermeulen maakt muurschilderingen, schilderijen, installaties en interieurs waarin kleur, energie en helderheid belangrijke aspecten zijn. Zij studeerde mode en ambachtelijk meubelmaken, maar vond in autonoom schilderen uiteindelijk de juiste ruimte. Marije Vermeulen pakt elke klus aan, projecteert flexibel haar ideeën op elke ondergrond en in elke omgeving, van musea tot cafés.
Het strak uitgevoerde lijnenspel, de vormen en kleurencombinaties vinden hun oorsprong meestal in de werkelijkheid, maar zijn vervormd en ontwikkeld door middel van een uitvoerig schetsproces.
In dit proces zijn meten, halveren, kopiëren, kantelen, herhalen en verplaatsen veelgebruikte handelingen. Ze onderzoekt de mogelijke opties eindeloos in kleine potloodtekeningetjes in het ene na het andere schetsboek.
MARIJE VERMEULEN X APTUM
Na een spontaan gesprek op de OBJECT in Rotterdam, begon een kleurrijke samenwerking. APTUM heeft al een indrukwekkende serie samenwerkingsproducten en Marije Vermeulen zag wel mogelijkheid in het integreren van verlichting in een muurschildering of installatie. Doordat zij werkt met strikte regels over maatvoering is het maken van een standaard product mogelijk, een die aansluit bij het systeem.
Zo gebruikt Marije Vermeulen in muurschilderingen meestal een lijnbreedte van 10 cm en is het nieuwe lichtelement op die maat gemaakt. De voorkant van het lichtelement kan meegeschilderd worden in elke gewenste kleur en zo kan de Ribbon zoals de collab is genoemd, onderdeel worden van het custom lijnenspel van Marije Vermeulen en de custom werkwijze van APTUM. De Ribbon kan vele malen binnen een ontwerp gebruikt worden maar ook solo opgehangen.
Kenmerkend binnen het werk van Marije Vermeulen zijn arceringen, streeppatronen, die in een hoek van 45 graden zijn aangebracht. Vandaar dat ook de Ribbon een ophanghoek heeft waardoor het element alleen in een hoek en op 45 graden opgehangen kan worden.
De Ribbon in de Peelcentrale
Tijdens de Dutch Design Week is in de Peelcentrale, de thuisbasis van APTUM, een spetterend voorbeeld van een muurschildering door Marije Vermeulen te zien. In de monumentale entrée van het woon en werk gebouw heeft zij een ontwerp gemaakt en uitgevoerd met daarin meerdere versies van de Ribbon. Het MARIJE VERMEULEN X APTUM element weeft zich als een lint door de geschilderde lijnen en er ontstaat zo een extra dimensie in de schildering.
Ook is te zien hoe de Ribbon solo te installeren valt en is zowel Marije Vermeulen als APTUM(ontwerpduo Tineke & Nathan)regelmatig aanwezig om uitleg te geven over het schets-en maakproces.